منشور اخلاقی

منشور اخلاقی کارکنان شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر


ما کارکنان شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر به عنوان خدمتگزاران جامعه تمام تلاش خود را در جهت توسعه پایدار و و زندگی بهتر مردم بر مبنای ارزش های اسلامی بکار   می گیریم و بر اصول اعتقادی زیر هم پیمان و استوار خواهیم بود تا در جهت سرافرازی شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر و اعتلای کشور گام نهیم:

 خدامحوری

ما معتقدیم عبودیت، تهذیب نفس و تربیت انسانی محور اصلی توسعه و رشد بشریت بوده در این راستا همیشه و در همه حال رضایت خدای متعال را مدنظر قرار داده و خدا را ناظر بر اعمال خویش می دانیم.

 ولایت مداری

براین باوریم که کسب موفقیت دنیوی و سعادت اخروی جز در سایه پیروی و اطاعت عملی از ائمه اطهار (سلام الله علیهم اجمعین) و همچنین ولایت مطلقه فقیه میسر نخواهد شد.

قانون مداری

ما معتقد می شویم اندیشه مان در مدار اعتدال، تصمیماتمان بر مبنای تدبیر و رفتارهایمان در چارچوب قانون باشد و از شتاب زدگی و خودسری پرهیز کنیم.

رعایت اصول اخلاقی

رعایت اخلاق حسنه و توجه به کرامت انسانی و آموزه های آسمانی دین مبین اسلام، در رفتار اداری و سازمانی مبتنی بر خوشرویی و احترام و فروتنی را بر خود لازم می دانیم.

انسجام و یکپارچگی

ما معتقد به افزایش انسجام و یکپارچگی و هم صدایی در سازمان با رویکرد تعاملی هستیم و در راه ارتقای تعهد و وفاداری و احساس تعلق به سازمان و هم سویی آن با اهداف فردی تلاش می کنیم.

 رعایت حقوق شهروندی و تکریم انسانها

ما مردم و شهروندان را به عنوان ذی حق برای سازمان می دانیم لذا تکریم ارباب رجوع، پاسخگویی

و گره گشایی از مشکلات مردم و مراجعان یک ارزش حاکم در سازمان محسوب می شود و خدمات

 ما مزین به اصل مشتری مداری، دقت، سرعت، صداقت، رضایتمندی، نظم و رافت اسلامی و آینده نگری است.

 امانت داری و صیانت از سرمایه های ملی

ما معتقدیم آنچه در اختیار ماست امانت الهی است و در استفاده صحیح از اختیارات، جایگاه سازمانی و موقعیت شغلی، در راستای صیانت از سرمایه های ملی و توسعه پایدار آن به آیندگان کوشا هستیم.

 بهره وری و بهبود مستمر

بهبود و ارتقاء بهره وری و صرفه جویی را محور اندیشه خود قرار می دهیم تا از این راه در همه کوششها پیشرفت و کامیابی مستمر بدست آید.

 وجدان کاری و تعهد سازمانی

پایبندی به کار و تلاش و خدمات رسانی، مشارکت در تصمیم سازی و تصمیم گیری در راستای تحقق اهداف سازمان را وظیفه خود می دانیم.

 صداقت و درستکاری

همواره به افکار عمومی احترام بگذاریم و از دستکاری اطلاعات و یا ارائه اطلاعات به گونه ای که موجب فریب دیگران شود به شدت بپرهیزیم و در راه انجام عمل درست برای تحقق اهداف سازمان و نظام جمهوری اسلامی کوشا باشیم.

 دانش محوری و نوآوری

همواره جهت افزایش آموخته ها برای ارتقاء دانش و پرورش مهارتهای خویش می کوشیم و در همه زمینه ها خلاقیت و نوآوری را سرلوحه اندیشه خود قرار می دهیم.

مسئولیت اجتماعی

ما متعهد هستیم نسبت به اقدامات زیربنایی مرتبط با مقوله مسئولیت اجتماعی در جهت بهبود وضعیت محیط زیست و ارتقای کیفیت زندگی آحاد جامعه، ارتقای فرهنگ و ارتقای سطح سلامت، کوشا و پیگیر باشیم.